Утринска Гимнастика: Копнеж по Jaguar F-Type – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Копнеж по Jaguar F-Type

Британскиот бренд создаде 13 минутен филм во холивуд стил за промоција на новиот F-Type. Резултатот е воодушевувачки!

Jaguar F-Type е многу важен автомобил за Британскиот бренд, па секоја шанса за негова промоција се искористува максимално. Следејќи ја песната “Burning Desire” од Lana Del Rey, напишана ексклузивно за F-Тype, Jaguar сега претставува краток филм наречен “Desire” (Копнеж), кој беше премиерно прикажан на Санденс Лондонскиот фестивал на музиката и филмот.

Филмот е режиран од Адам Смит, а во главните улоги се добитникот на Golden Globe и Emmy наградите – актерот Damian Lewis, Шпанскиот актер Jordi Molla и Американската актерка Shannyn Sossamon. Додајте на сето тоа уште еден црвен Jaguar F-Type, брканица со автомобили, покотници и брефтање на V8 агрегат, и уживањето е загарантирано!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.