CARclub Галерија: Porsche 911 Carrera 4S! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

CARclub Галерија: Porsche 911 Carrera 4S!

Имавме можност краткотрајно да се дружиме со Porsche 911 Carrera 4S од најновата генерација. Денес гордо ви пренесуваме неколку фотографии од супер-спортскиот автомобил од Штутгарт!

Импресивната, нова генерација на Porsche 911 ја носи ознаката 991, а конкретниот модел беше во Carrera 4S изведба. Тоа значи погон на сите четири тркала, за да можат 400-те коњски сили од 3.8-литарскиот 6-цилиндерски боксер најефикасно да се пренесат на подлогата.

Уживајте во фотографиите од овој несекојдневен автомобил кој со самото свое појавување го подигнува адреналинот на повисоко ниво!

Фотографија: Дејан МаликовскиАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.