Утринска Гимнастика: Lamborghini Gallardo Gymkhana – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Lamborghini Gallardo Gymkhana

Дали некогаш сте помислиле како би изгледале Gymkhana видеата на Кен Блок, доколку беа снимени со некој егзотичен суперавтомобил?

Доколку одговорот е да, ова видео можеби е перфектно за вас, бидејќи содржи тјуниран Lamborghini Gallardo кој изведува разни возачки акробации во стилот на Кен Блок. Сепак, според наше мислење, суперавтомобилот изгледа како сосема погрешно возило за оваа работа, но мораме да признаеме дека вештините на возачот Дејмор Фрајер се импресивни!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.