Утринска Гимнастика: Renault Trophy V6 – Највозбудливото такси што постои! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Renault Trophy V6 – Највозбудливото такси што постои!

Минатиот месец, Renault Trophy тркачки автомобил ги тероризираше улиците на Париз снимајќи едно невообичаено такси возење.

Неколку многу среќни, но исто така многу уплашени луѓе го искусија возењето на нивниот живот со професионален возач позади воланот на тркачко возило Megan Trophy со заден погон и 400 кс. Нивното возење опфаќаше лудории во Gymkhana стил покрај некои од историските знаменитости кои метрополата на Франција има да ги понуди.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.