Утринска Гимнастика: Нескротливиот дух на Mercedes-Benz CLA – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Нескротливиот дух на Mercedes-Benz CLA

Mercedes ја откри својата дива страна со објавување на промотивно видео за новото купе со четири врати, CLA.

Германскиот бренд го споредува карактерот на новиот CLA со елеганцијата и агресивниот дух на волкот, а исто така на интересен начин ни ги прикажува можностите на системите со кои е опремен автомобилот. Најмоќната верзија, со исклучок на AMG моделот, е Mercedes CLA 250 Sport со 211кс и погон на сите тркала и ќе се продава по цена од околу 40,000 евра.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.