Објавени новите цени на горивата – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Објавени новите цени на горивата

Како и секој втор понеделник, така и денес Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата. Бензинот останува со иста цена, а дизелот ќе поефтини! Согласно нивната методологија за пресметка на цените на горивата, цените се намалуваат за 1.47 проценти. Цената на ЕУРОСУПЕР-95 од денес останува 80.50 денари, а онаа на ЕУРОСУПЕР-98 82.00 денари  – односно исто како изминатите две седмици. Од денес, цената на ЕУРОДИЗЕЛ-от ќе изнесува 71.50 денари, односно 1.50 денари помалку.

Цените стапуваат на сила од вечерва на полноќ, а ќе важат следните две седмици.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.