Утринска Гимнастика: Ken Block на Formula Drift – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Ken Block на Formula Drift

Доколку сте жедни за нова епизода од авантурите на Кен Блок, тој е тука со кратко ново видео исполнето со чад, траги од гуми, пролизгување и забавено движење.

Hoonigans го донесоа Кен Блок  на финалната рунда од овогодинешната сезона од Formula DRIFT на автодромот Irwindale Speedway да ја извози главната House of Drift патека и да видат како неговата Ford Fiesta со погон на сите тркала ќе се носи со дрифт машините со заден погон.

Ова е тоа што се случи!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.