Toyota Auris Gundam Style – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Toyota Auris Gundam Style

Да не дојдеме до забуни, доколку не прочитавте убаво се работи за Gundam Style а не за оној хит Gangnam Style со кој сме преплавени овие денови! Новиот Auris беше избран како “актер” во еден анимиран цртан филм, а со тоа мораше да добие и мал козметички третман. За изгледот се погрижи стајлинг куќата Modellista.

За совршено да се вклопи во анимираната серија Auris доби нов аеро боди кит. Најзабележителни се предните LED дневни светла,  но и отворите за воздух на поклопецот на моторот како и нов заден браник со заден дифузер. На крајот, Auris е обвиткан во црвена фолија, а кровот е обвиткан со карбон фолија.

Auris Gundam Style се одликува и со 18-инчните црни фелни, додека во внатрешноста исто така преовладуваат црната и црвената боја. Што се однесува до подобрувања во перформансите нема, но овој Auris има спортски издувен систем и потврда и пониска суспензија.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.