BMW 328i by IND и 3D Design – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

BMW 328i by IND и 3D Design

Тјунерите од IND и 3D Design со заеднички сили успеаа да направат еден нов стајлинг пакет за новата BMW Series 3.

Во главната улога се наоѓа BMW 328 со Sport Line нивото на опрема. Меѓу другото, за овој стајлинг пакет е карактеристична Imperial Blue бојата, а тука е и новиот преден спојлер како и деталите од сјајно црна боја.

Понатаму, ова BMW добива и H&R спортски пружини, а “лежи” на 19-инчни BBS CH-R бандажи. За безбедноста на BMW 328i се грижат и BMW M Performance сопирачките.

Од IND и 3D Design најавуваат дека оваа 3-ка наскоро ќе биде збогатена и со Eisenmann спортски издувен систем, а ќе добие и заден спојлер.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.