Мега галерија: Lamborghini Aventador – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Мега галерија: Lamborghini Aventador

Денес на дневен ред дојде и една мега галерија на добро познатиот Lamborghini Aventador. Овојпат во придружба на слон. Да, слон!

ADV.1, една од најпознатите компании за производство на бандажи рекламирајќи ги своите производи на еден суперавтомобил како Lamborghini Aventador, реши притоа да позајми и еден слон кој ќе му “парира” на “бесниот бик”.

Овој Aventador лежи на новите ADV5 фелни, а во случај да сте заборавиле под поклопецот тој крие V12 мотор кој има моќност од 680 КС, а благодарение на погонот на сите тркала забрзува од 0 до 100 km/h за 2,9 секунди. Максималната брзина изнесува 349 километри на час, многу побрза од онаа на слонот!

Уживајте во оваа креативна фотогалерија на Lamborghini Aventador!Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.