Пладневно Кино: Звукот на новиот SQ5 битурбо V6 дизел – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Пладневно Кино: Звукот на новиот SQ5 битурбо V6 дизел

Аudi подели со нас ново видео од SQ5 TDI, првиот ‘S’ модел со дизел мотор во историјата на овој Германски бренд. 

Се работи за три минутно видео кое го прикажува овој спортски кросовер во “акција”, покажувајќи ги неговите перформанси и импресивен звук, кој ни малку не звучи дека произлегува од возило со дизел мотор.

Пуштете погласно и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.