Aston Martin лансира Online Configurator за новиот Vanquish – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Aston Martin лансира Online Configurator за новиот Vanquish

Британскиот производител на луксузни автомобили Aston Martin го пушти во функција новиот конфигуратор за Aston Martin AM310 Vanquish.

Програмот е прилично едноставен и прилично ограничен во споредба со другите online конфигуратори како тие на Ferrari. Овозможува да одберете боја на екстериерот на автомобилот со или без карбонскиот пакет, додека тука е исто така избор на тркала и бои нa шепите од сопирачките. Можете да си играте со конфигураторот следејќи го овој линк.

Новиот Vanquish ќе го направи неговото јавно дебитирање во некоја од следните седмици и ќе започне со продажба во Европа пред крајот од оваа година.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.