Vorsteiner BMW X5M – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Vorsteiner BMW X5M

BMW X5M доби свој стајлинг пакет од познатата тјунинг куќа – Vorsteiner!

Vorsteiner направи специјален аеродинамичен боди кит за X5M кој подразбира и елемнти од карбонски влакна. Такви се предниот спојлер, задниот дифузер и отворите за воздух на предниот дел.

Освен тоа, Vorsteiner на сопствениците на оваа X5-ка им нуди и сет Vorsteiner VS-110 алуминиумски бандажи, Brembo GT-R Racing Big Brake Kit и Akrapovic Evolution Titanium издувниот систем!Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.