Видео: Како се произведува BMW Серија 3 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Видео: Како се произведува BMW Серија 3

Секогаш ни било интересно кога сме можеле да видиме зад кулисите, и да дознаеме како се создава нешто привлечно и престижно. Овој пат, ја имаме шансата да видиме како се произведува новата Серија 3 на BMW!

BMW претставува синоним за престиж и уживање во возењето, а нивната Серија 3 секогаш била своевиден стандард во класата. Ние претходно ви го прикажавме процесот на дизајнирање, a сега ќе ви го прикажеме процесот на производството на новата „Тројка“. Доколку сте љубител на овој бренд со сигурност ќе уживате во него! Погледнете го краткиот документарец:Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.