Underground Racing создаде Lamborghini Aventador со 1,200 коњски сили – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Underground Racing создаде Lamborghini Aventador со 1,200 коњски сили

Underground Racing, фирмата која го создаде Gallardo-то со 1,200 коњски сили што достигна брзина од 405 километри на час, сега ни го претставува тјунинг проект базиран на Lamborghini Aventador LP700-4.

Фабричката верзија на нескротливиот бик располага со 6.5-литарски V12 мотор кој испорачува 700 коњски сили, достигнува максимална брзина од 350 км/ч и забрзува од 0-100 за време од 2.9 секунди.

По третманот на инженерите од Underground Racing врз овој мотор со 12 цилиндри, неговата сила со помош на два турбополначи е подигната на 1,200 коњски сили, па сега достигнува 100 км/ч од место за 2.2 секунди.

Тоа се сите податоци кои ги имаме засега, но Underground Racing претстави три-минутно видео од Lamborghini Aventador TT кое можете да го погледнете:Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.