Тјунирано Lamborghini Gallardo со 1,500 кс достигна 405 км/ч – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Тјунирано Lamborghini Gallardo со 1,500 кс достигна 405 км/ч

Кога станува збор за брзински рекорд, силата е многу важна. Со 1,800 кс на коленестото вратило и неверојатни 1,500 кс на тркалата, ова Lamborghini Gallardo со V10 твин-турбо мотор подготвен од Underground Racing дефинитивно го има тоа што треба за да ви го дигне адреналинот.

На неодамнешниот Unlim 500+ drag racing настан во русија, ова Lamborghini Gallardo Twin Turbo од Underground Racing постигна максимална брзина од 405 км/ч на оддалеченост од малку повеќе од една милја.

Ви претставуваме како изгледаше тоа:Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.