Kia Soul – Топлес! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Kia Soul – Топлес!

KIA претстави една интересна верзија на својот кросовер Soul. Се работи за кабрилоет кој беше изложен на модната писта на “La Vie En Rose” во Сеул.

Во неколку наврати KIA изјавуваше дека планира кабриолетска изведба од Soul и дека течат последните подготовки за неговото производство.

На изложбата “La Vie En Rose” беа изложени повеќе модели на KIA дела на модната креаторка Nora Noh, а меѓу нив јасно се истакна KIA Soul!

Да погледнеме како изгледа Soul без покрив!Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.