A.Kahn Jeep Wrangler Military Edition – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

A.Kahn Jeep Wrangler Military Edition

Најновата креација од A.Kahn Design не е уште една верзија на Range Rover, туку се работи за изменет Jeep Wrangler.

Wrangler Military Edition се истакнува со “Military Gray” металик боја и Kahn RS тркала од 20 инчи, капаци на сопирачките во златна боја, новиздувен систем, опциони LED дневни светла, мат црн поклопец на резерварот за гориво, нов поклопец на резервното тркало, како и дотеран ентериер со елементи од кожа, алуминиумски педали, Kahn мерач на вртежи и брзиномер.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.