BMW M3 и М5 Performance Edition! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

BMW M3 и М5 Performance Edition!

BMW M5 според многумина e можеби и најдобриот спортски автомобил во светот, а М3 e неговиот помал брат! Што ако на овој тандем му додадете “Performance Edition”?

BMW официјално објави дека ќе почне со производство на ограничена серија (секој ќе биде произведен во само 30 примероци) на своите популарни модели М3 и М5!

Што носи “Performance Edition”? Оваа лимитирана верзија со едно провокативно име не носи никакви промени под хаубата. Така М3 останува на своите 420 КС, а М5 на своите 560 КС. Сепак естетски “Performance Edition” носи нови три бои, црвена, бела и сина, нови 20-инчни бандажи во мат црна боја како и неколку промени во внатрешноста.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.