Vilner го освежи Land Rover Defender – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Vilner го освежи Land Rover Defender

Vilner, Бугарската дизајнерска куќа го презентираше нивното дотерување на Land Rover Defender.

Тие најмногу се посветиле на разубавување на внатрешноста, па така овој Land Rover Defender се истакнува од другите со двобоен ентериер со Nappa кожа и Алкантара, но и нови спортски седишта, piano black детали, брзиномер со кафена позадина и дрвени декорации на подот.

Во пакетот спаѓаат и подобрена звучна изолација, Ground Zero звучен систем од 600W, мултимедијален систем и 15-инчен екран.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.