Попладневно Кино: Новата реклама за Peugeot 4008 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Попладневно Кино: Новата реклама за Peugeot 4008

Интересот за Peugeot 4008 е прилично голем, па затоа ви ја претставуваме рекламата со која Peugeot ќе ја стартува продажбата на овој модел

Веќе зборувавме за Peugeot 4008, но сега кога е лансирана новата реклама за него, да го погледнеме одблиску!

4008 како што знаеме е брат близнак на MitsubishiASX и Citroen Aircross, а неговата продажба веќе започна.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.