ABT AS6 Avant – Audi A6 на допинг – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ABT AS6 Avant – Audi A6 на допинг

ABT Sportsline продолжува со објавување на засилени модели од VW групацијата, па редот дојде и на Audi A6 Avant.

Пакетот во понудата содржи две надоградби на силата, нова суспензија, бодикит и два различни типови на бандажи.

Благодарение на ABT, сега 3.0 TFSI моторот нуди 420 коњски сили и максимален вртежен момент од 540 Nm, наместо фабричките 300 коњски сили и 440 Nm . Кај 3.0 литарскиот bi-turbo дизел мотор максималната сила оди до 360 коњски сили и 700 Nm, за разлика од претходните 313 коњски сили и 650 Nm.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.