Утринска Гимнастика: Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse

Одамна го немаме започнато новиот ден со голема количина адреналин, ова Bugatti го носи токму тоа! 

На официјалното прикажување на овој модел во Женева, дефинитивно сите останавме со подотворени усти. Сега ви нудиме едно одлично промо видео за да го започнете вашиот ден.

Колку за потсетување, Veyron 16.4 Grand Sport Vitese располага со цела ергела од 1200 КС и 1500 Nm вртежен момент. Овие бројки му овозможуваат на Veyron да забрза од 0 до 100 km/h за само 2,6 секунди и непрекинато да забрзува до 410 километри на час!Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.