Премиера на новата BMW Серија 3 во Македонија! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Премиера на новата BMW Серија 3 во Македонија!

Новата Серија 3 на BMW ја доживеа својата Македонска премиера, и од првиот момент ги привлече очите на Македонската јавност!

Покрај основната изведба на новата Серија 3, достапни се и три дополнителни варијанти, кои се нарекуваат Sport Line, Luxury Line и Modern Line, a тие се разликуваат според опремата и ентериерот, но според BMW, сите тие го нагласуваат спортскиот карактер на возилото.

Нашите први импресии се повеќе од одлични – автомобилот изгледа складно и спортски, а ентериерот во сите изведби е едноставно одличен, а особено ни се допадна ентериерот на спортската варијанта.

Да му посакаме добредојде на новиот Баварец, и да се надеваме дека ќе стане честа глетка на нашите улици!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.