Утринска Гимнастика: Peugeot 207 S2000 vs Скијач! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Peugeot 207 S2000 vs Скијач!

Италијанското издание на Top Gear Magazine реши да види што ќе се случи кога на исто место ќе стави рели возило и професионален скијач!

Зад воланот се наоѓа Paolo Andreucci, шесткратен Италијански рели шампион, а на скиите е неговиот совозач, односно совозачка – Anna Andreussi. Тие прво одат до самиот врв на планината, но што се качило мора и да се симне. Погледнете како изгледаше нивната трка!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.