BMW претставува: M Performance каталог! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

BMW претставува: M Performance каталог!

Покрај M моделите и M Sport пакетите, сега BMW ќе нуди и M Performance делови, кои вклучуваат и засилувања на моторите!

M Performance ќе биде опција на новата Серија 1, Серија 3 но и на Серија 5 моделите, и вклучува естетски додатоци, но и засилувања на моторите кои ќе нудат повеќе моќност. На пример, 2-литарскиот турбодизел агрегат кој има 184 коњски сили и се вградува во 120d, 320d и 520d ќе се нуди со 200 коњски сили и 420 Nm вртежен момент. Понатаму M Performance додатоците ќе бидат понудени и за други модели и мотори.

Визуелните додатоци се различни, а вклучуваат делови од карбонски влакна, големи 19 или 20-инчни тркала, издувни системи, суспензија и уште многу ситници кои живот значат.

Нам најдобро ни изгледа тројката!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.