Утринска Гимнастика: KIA Trackster – Како да направите концептно возило? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: KIA Trackster – Како да направите концептно возило?

Секогаш ни било интересно кога сме можеле да видиме зад кулисите, и да дознаеме како се прави нешто интересно и уникатно. Овој пат, ја имаме шансата да видиме како е направен Track’ster концептот на Kia!

Track’ster концептот кој го имаше своето деби минатата недела ни е еден од најинтересните концепти кои сме ги виделе во последно време. Храбриот дизајн и интересните детали кои всушност се базирани на Kia Soul, како и 250-те коњски сили ветуваат многу – но за жал Kia најави дека Track’ster нема да оди во сериско производство.

Но тоа не значи дека не можеме да погледнеме како е направен малиот концепт. Погледнете го краткиот документарец – навистина многу е откриено!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.