Претставен Volkswagen Up! со пет врати! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Претставен Volkswagen Up! со пет врати!

Малиот Volkswagen Up! сега е достапен и во верзија со пет врати – се зголемува практичноста, а остануваат исти компактните димензии!

Димензиите на малиот Up! се неговиот најголем адут – а тие остануваат исти како и кај моделот со три врати. Up има меѓуоскино растојание од 2.42 метри, долг е 3540 милиметри, висок 1478 милиметри а висок 1641 милиметар – и тежи само 929 килограми! Како и димензиите, и моторите остануваат исти – во понуда е 1-литарскиот трицилиндарец со моќност од 60 или 75 коњски сили.

Од Volkswagen најавуваат дека цената на Up со пет врати ќе биде 475 евра повисока од моделот со три врати.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.