Прва официјална фотографија од новата Kia Cee’d! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Прва официјална фотографија од новата Kia Cee’d!

Се појави првата официјална фотографија од новиот конкурент на Kia во компактната класа – Cee’d!

Сеуште нема никакви официјални податоци, но можеме да видиме дека дизајнот го следи моменталниот дизајнерски тренд на Kia. Приметливи се влијанијата на новото Rio, како и теренецот Sportage.

Kia потврди дека испораката во Европа на новиот Cee’d ќе започне во втората четвртина од оваа година.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.