Попладневно Кино: Mercedes-AMG One постави нов рекорд на Nurburgring! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Попладневно Кино: Mercedes-AMG One постави нов рекорд на Nurburgring!

Новиот мега-автомобил на Mercedes-AMG постави нов рекорд за продукциски возила на бруталниот Nurburgring и направи круг за 6 минути и 35 секунди!

Зад управувачот на Mercedes-AMG One е возачот Maro Engel кој го извозе рекордерското време. Тој постави време од 6:35.183, и со тоа постави нов рекорд за продукциски возила на Nurburging. Да, во ред – можеме да дискутираме дали AMG One е продукциски автомобил – но да кажеме дека е. Погледнете го видеото!

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.