Регулаторна: Цените на горивата се намалуваат меѓу 2 и 3.5 денари! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Регулаторна: Цените на горивата се намалуваат меѓу 2 и 3.5 денари!

Малопродажните цени на горивата од вечерва значително се намалуваат – бензините поевтинуваат за 2, односно 3.5 денари, дизелот за 3 денари!

Од вечерва на полноќ малопродажните цени се намалуваат во просек за 2.80%.

Цената на ЕУРОСУПЕР-95 се намалува за 3.5 денари и еден литар ќе чини рамно 90.00 денари. Цената на ЕУРОСУПЕР-98 се намалува за 2 денари, па еден литар 98-октански бензин ќе чини 92.00 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за 3.00 и од вечерва на полноќ еден литар дизел гориво ќе чини 90 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.