Регулаторна: Бензините поскапуваат 1.5, дизелот 3 денари! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Регулаторна: Бензините поскапуваат 1.5, дизелот 3 денари!

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека од вечерва на полноќ повторно ќе се зголемат цените на горивата.

Малопродажните цени се зголемуваат во просек за 1.89%.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се зголемуваат за по 1.5 денари за литар, па еден литар 95-октански бензин ќе чини 111.50 денари, додека еден литар 98-октански бензин ќе чини 113.50 денари за литар.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се згоелмува за 3 денари за литар, па еден литар дизел гориво ќе чини 107.50 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.