Цените повторно одат нагоре – горивата поскапуваат по два денари – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Цените повторно одат нагоре – горивата поскапуваат по два денари

Цените на горивата од вечерва на полноќ ќе се зголемат по два денари.

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата, кои според методологијата се зголемуваат во просек за 2.84%.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ горивата се зголемуваат по 2.00 денари. Еден литар ЕУРОСУПЕР-95 ќе чини 78.50 денари, еден литар ЕУРОСУПЕР-98 ќе чини 80.50 денари, а еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 71.00 денари.

Новите, повисоки цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.