Денес поскапеа горивата – бензините за денар и половина, дизелот за два денари – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Денес поскапеа горивата – бензините за денар и половина, дизелот за два денари

Од утринава, цените на горивата се зголемија – бензините поскапуваат по денар и половина, дизелот два денари.

Цените се зголемуваат во просек за 1.98%. ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 поскапуваат по денар и половина, па еден литар 95-откански бензин чини 73.50 денари, додека еден литар 98-0ктански бензин чини 75.50 денари.

Се зголеми и цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото. Од денес, еден литар дизел гориво чини 65.00 денари.

Извор: РКЕАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.