Регулаторна: Се намалуваат цените на бензините и дизелот! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Регулаторна: Се намалуваат цените на бензините и дизелот!

Од вечерва на полноќ ќе се намалат цените на горивата – а намалувањето ќе се движи од 0.5 до 1.5 денари за литар!

Цената на ЕУРОСУПЕР-95 се намалува за 1.00 денари, и еден литар 95-октански бензин ќе чини 70.50 денари.

Цената на ЕУРОСУПЕР-98 се намалува за 1.50 денари за литар. Еден литар 98-октански бензин ќе чини 72.00 денари

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за 0.50 денари. Еден литар дизел гориво од вечерва ќе чини 61.50 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.