Одличен резултат за Иџе – второ место во Имола! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Одличен резултат за Иџе – второ место во Имола!

На првата од двете трки во Имола во рамките на TCR Italy шампионатот, Иџе заврши на второто место и на подиумот го развиори македонското знаме!

Иџе заврши веднаш зад првопласираниот Чекон, а трката беше возбудлива бидејќи не се знаеше резултатот до самиот крај. На самиот крај, Иџе „доцнеше“ помалку од една секунда зад Чекон, а зад него заврши рускиот возач Леонов.

Ова не прв одличен резултат на Иџе во Имола – тој прв пат победи таму во 2016. За утре е закажана втората трка, а Иџе најавува дека ќе се обиде да дојде до шестиот подиумски пласман на една од неговите омилени патеки.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.