Peugeot советува – Подгответе се за летото со Peugeot бесплатните летни проверки! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Peugeot советува – Подгответе се за летото со Peugeot бесплатните летни проверки!

Peugeot ве подготвува за најубавиот период од годината – време е за летните одмори! Покрај основните подготовки за вашето летно уживање Peugeot е повторно тука за вас!

Бидете подготвени и безгрижни при вашите патувања. Без разлика дали патувате сами или со вашето семејство или пријатели, безбедноста е на прво место. За да можете уште повеќе да уживате во Вашиот одмор, Брендот Peugeot понудува бесплатни летни проверки.

Проверките ги вклучуваат и следните понуди:
– Промена на плочки од 2.800 мкд (со вклучена работна рака)
– Сервисирање на клима уред од 1.500 мкд

Подгответе се за летото со специјалните понуди и услуги со закажување термин на www.peugeot.mk или телефонски на 02/3111-000 – локација Бул.Трета Македонска Бригада, 1000 Скопје или 02/3096-900 – локација Скупи 6А, 1000 Скопје, а на располагање е и продажно-сервисната мрежа на Peugeot.

Понудата трае до 31.8.2021. Искористете го овој период за да се погрижите за Вашето возило.

Извор: PR PeugeotАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.