Утринска Гимнастика: Mercedes-Benz S-Class нема потреба од помошник за паркирање – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Mercedes-Benz S-Class нема потреба од помошник за паркирање

Германскиот бренд објави интересно видео во кое новата S-class ги надитрува хотелските помошници за паркирање.

Видеото на комичен начин прикажува тим од недисциплинирани хотелски помошници за паркирање како се изживуваат над повеќе историски модели на Mercedes, чии клучеви им биле оставени од нивните сопственици со цел да бидат безбедно паркирани на сигурно место.

Сепак, новите системи на Mercedes S-Class ја прават нивната работа непотребна, а истовремено возилото останува побезбедно од било кога.

Погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.