Цените на горивата се намалуваат по половина денар – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Цените на горивата се намалуваат по половина денар

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто објави дека цените на горивата се намалуваат.

Намалувањето е прилично мало – во согласност со методологијата, малопродажните цени се намалуваат во просек за 1.35%.

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ горивата се намалуваат по половина денар. Еден литар 95-октански бензин ќе чини 67.00 денари, додека еден литар 98-октански бензин ќе чини 69.00 денари

Еден литар дизел ќе чини 56.50 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.