Кадис го прославува 30-тиот роденден – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Кадис го прославува 30-тиот роденден

Компанијата ТД Кадис, основана од семејството Каленикови, денес го прославува 30-тиот роденден!

Како една од првите приватни фирми во Р. Македонија, основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

Од Кадис кажуваат дека се горди на постигнатите успеси и дека општествено одговорни и хуманитарно посветени продолжуваат и понатаму по истиот пат. Додаваат дека се надеваат дека наскоро ќе имаме можност и да наздравиме заедно за значајниот јубилеј.

Дополнително, порачуваат да останете безбедни да се грижиме за нашето здравје. Ние им го честитаме јубилејот и им посакуваме уште многу успех во иднина!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.