Специјална Black Friday акција за одбрани модели на Peugeot – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Специјална Black Friday акција за одбрани модели на Peugeot

Еуроимпекс – генералниот увозник за Peugeot во регионот – стартуваше специјална Black Friday понуда со конкурентни цени за одбрани модели!

Еуроимпекс креираше посебни „Black Friday“ цени со цел да им излезе во пресрет на своите потенцијални клиенти кои имаат можност да заштедат и до 4000 Евра!

Клиентите можат да изберат помеѓу Peugeot 308, 301, 2008, 3008 и 508 по неодоливи цени!

Напоменуваат дека сите заинтересирани ги очекуваат во двата продажни салони на Еуроимпекс или кај овластената дилерска мрежа во Скопје, Тетово, Штип, Гевгелија и Битола, каде ќе бидат целосно запознаени со моделите, техничките карактеристики, моторите, цените како и богатата опрема со која располагаат моделите во Black Friday понудата.

Секако, количините се ограничени, а понудата трае од 07.12.2020. За повеќе информации, како и целата понуда можете да го посетите следниот линк.

Извор: PR PeugeotАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.