Бензините поевтинуваат по половина денар, дизелот за еден денар. – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Бензините поевтинуваат по половина денар, дизелот за еден денар.

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите, за нијанса намалени цени на горивата.

Во согласност со методологијата која се користи за пресметка на цените, од вечерва на полноќ максималните малопродажни цени на горивата се намалуваат во просек за 1.95%.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се намалуваат по половина денар, па еден литар од овие горива ќе чини 58.00, односно 60.00 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за еден денар, и еден литар дизел гориво ќе чини 49.50 денари.

Цените стапуваат на сила вечерва на полноќ.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.