Вечерно Кино: Времеплов низ богатата, 200-годишна историја на Peugeot – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Времеплов низ богатата, 200-годишна историја на Peugeot

Популарното автомобилско шоу Fifth Gear објави видео во кое долгогодишната водителка Вики Батлер-Хендерсон нè води низ богатата 200-годишна историја на францускиот бренд Peugeot.

Во видеото е објаснето како била основана компанијата и кој бил првиот произведен автомобил, а потоа ни раскажува за еволуцијата на моделите на брендот од економични и лесно достапни, кон спортски, па во денешно време во ултра-модерни автомобили. Овој видео запис опфаќа навистина интересни информации за Peugeot и вреди да се погледне.

Спремете ги пуканките и уживајте во 9 минутниот времеплов!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.