Златно Тркало 2020 – Ова се потенцијалните кандидати! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Златно Тркало 2020 – Ова се потенцијалните кандидати!

Ова се автомобилите кои се ќе борат за една од титулите во новофоормениот Национален Избор за Најпосакуван Автомобил.

Медиумите кои учествуваат во организирањето на Националниот Избор за Најпосакуван Автомобил денес официјално ја објавуваат пошироката листа на потенцијални кандидати кои ги исполнуваат условите за учество. Ова е листа на нови или темелно освежени автомобили кои се веќе пристигнати или ќе пристигнат непосредно пред почетокот на гласањето, каде токму вие – нашите читатели – ќе можете (и ќе треба! ;) ) да го дадете својот глас во сите од категориите.

Веќе на почетокот на следната седмица ќе ја имаме финалната листа на пријавени автомобили и ќе започнеме со поактивно претставување на моделите кои ќе учествуваат!

Audi

 • Q3

BMW

 • 1 Series
 • 3 Series
 • 8 Series
 • X6
 • X7

DFSK

 • Glory

DR

 • DR3

Ford

 • Focus Active

Huyndai

 • Elantra

Jaguar

 • XE

Kia

 • ProCeed
 • Xceed

Range Rover & Land Rover

 • Evoque
 • Discovery Sport

Lexus

 • UX
 • ES

Mazda

 • 3 Sedan & Hatchback
 • CX-30

Mercedes-Benz

 • CLA
 • GLE
 • B Class
 • GLB
 • A Sedan

Mitsubishi

 • L200
 • Eclipse Cross
 • ASX

Nissan

 • Juke
 • Leaf

Opel

 • Corsa

Peugeot

 • 208

Porsche

 • Cayenne Coupe
 • 911

Renault

 • Clio
 • Captur

Ssang Yong

 • Korando

Seat

 • Tarraco

Skoda

 • Kamiq
 • Scala

Toyota

 • RAV4
 • Corrola Sedan/Hatchback
 • Camry

Volkswagen

 • T-Cross
 • Golf VIII

Volvo

 • S60


Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.