Денови на Toyo и Valvoline во Скопје Сити Мол! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Денови на Toyo и Valvoline во Скопје Сити Мол!

Нашите пријатели од Еуроимпекс Ве канат да ги посетите од 5-ти до 10-ти Април во Скопје City Mall и да дознаете повеќе за пневматиците на Toyo и маслата на Valvoline.

Маслата Valvoline ќе ве пречекаат со актуелна акција од моделот SynPower – синтетичко моторно масло со дополнителни хемиски компоненти кои го намалуваат триењето и абењето на моторот. Valvoline маслата се  погодн за бензински и за дизел мотори. Маслата се нудат по специјални цени:

  • SynPower 10W40 = 1.150 мкд / 4L
  • SynPower 5W40 = 1.500 мкд / 4L
  • SynPower 5W30 = 1.800 мкд / 4L

А истовремено ве пречекуваат и со целата палета на синтетички, полусинтетички и конвенционални моторни масла за долготрајност на вашиот мотор.

Истовремено, Toyo Tires на самата локација ја нудат целата палета на летни гуми за најразлични потреби. Од гуми за патнички возила, премиум и луксузни лимузини, комерцијални возила, спортски и SUV возила, како и off road гуми за екстремни услови на теренот. Можете да добиете и посебна понуда како дел од моменталната летна акција на Toyo Tires „Летни гуми со -30%“ со вклучени бесплатна монтажа и балансирање. За сите купувачи нудат и изненадување подарок Toyo Outdoor сет.

На самата локација на располагање се одговорни лица од Еуроимпекс кои детално ќе ви ги презентираат производите и ќе ви дадат соодветна понуда согласно вашите потреби.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.