Ексклузивна Мега-Гајлерија: Ferrari 488 GTB на скопските улици! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ексклузивна Мега-Гајлерија: Ferrari 488 GTB на скопските улици!

Поминавме малку време со нешто несекојдневно и егзотично – новиот твин-турбо Ferrari 488 GTB, и тоа на скопските улици!

Набрзина – малку детали. Ferrari 488 GTB е наследник на 458 и го замени врескачкиот атмосферски V8 со помал, твин-турбо V8 кој испорачува и повеќе коњски сили и повеќе вртежен момент. Поточно – 670 коњски сили и 760 Nm вртежен момент. Тоа резултира со спринт „до стотка“ за само три секунди и максимална брзина „повисока од 330 километри на час.“

Сега, кога ги кажавме тие работи – уживајте во фотографиите.

p.s. Thanks David!

Фотографија: Дејан МаликовскиАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.