Утринска Гимнастика: Maria Sharapova и Mark Webber во Porsche 911 GT2 RS – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Maria Sharapova и Mark Webber во Porsche 911 GT2 RS

Новиот 911 GT2 RS е најмоќниот 911 на сите времиња, а тенисерката Maria Sharapova и поранешниот F1-тркач Mark Webber одлучија токму во овој автомобил да дознаат дали можат да се преплашат еден со друг!

Колку да се потсетиме – 911 GT2 RS располага со 700 коњски сили и 740 Nm вртежен момент. Забрзува до 100 километри на час за 2.8 секунди и постигнува максимални 340 километри на час.

Доволно. Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.