Утринска Гимнастика: Твин-компресорски Drift-Ferrari 599 со 800 коњски сили! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Твин-компресорски Drift-Ferrari 599 со 800 коњски сили!

Службениот автомобил на Federico Sceriffo доаѓа во форма на твин-компресорско Ferrari 599 кое испорачува 800 коњски сили и 1000 Nm кон задните тркала.

Модификациите за да се направи овој егзотичен дрифт-автомобил се екстензивни, но најважните измени се токму кај атмосферскиот 6-литарски V12, кој благодарение на двата компресори сега испорачува 800 коњски сили и 1000 Nm вртежен момент – односно околу 200 коњски сили и 400 Nm повеќе од стандардниот мотор.

Како тоа звучи и изгледа? Погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.