Утринска Гимнастика: Новиот Porsche 911 GT3 RS се фокусира на тркачката патека – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Новиот Porsche 911 GT3 RS се фокусира на тркачката патека

Погледнете – и слушнете – како 4-литарскиот боксер на Porsche 911 GT3 RS вреска до 9000 вртежи во минута!


4-литаскиот, шест-цилиндерски боксер кој се крие под поклопецот на 911 GT3 RS вреска до 9000 вртежи во минута – и испорачува 520 коњски сили. Забрзувањето „до стотка“ трае 3.2 секунди а максималната брзина е 312 километри на час.

Сето тоа ветува импресивни перформанси на тркачката патека – погледнете, и уживајте!

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.