Ferrari GTC4Lusso изгледа заводливо на PUR тркала – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ferrari GTC4Lusso изгледа заводливо на PUR тркала

Не знаеме за вас – но нам комбинацијата од Ferrari GTC4Lusso, неговиот врескачки 6.3-литарски V12 со 680 коњски сили и овие огромни тркала од PUR ни изгледа одлично!

Инженерите од PUR ги подготвија овие тркала специјално за италијанскиот семеен (??) супер-автомобил. Семеен, бидејќи има четири седишта, супер-автомобил бидејќи располага со 680 коњски сили и 700 Nm вртежен момент благодарение на 6.3-литарски атмосферски V12 кој ги испорачува сите тие коњи преку 7-брзински менувач со двојна спојка и иновативен погон на сите четири тркала.

Да не должиме…

 

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.